Now Reading:

Mini Ada Robotu Kırıldı!

Mini Ada Robotu Kırıldı!

Akınsoft‘un son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen insansı robotlarını görmeyen yoktur. İşte bu robotlardan “Mini Ada“, gösteri yaptığı sırada sahneden düştü ve parçalanarak bakıma götürüldü!

Uzun yıllardır insansı robot üretimi ile ilgili dünyada birçok ülke çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor ve özellikle YouTube gibi platformlarda bu robotların görüntülerini paylaşarak büyük bir ilgi topluyorlar. Bu alanda Amerikan Boston Dynamics‘in başarılarını ve başarısızlıklarını sık sık YouTube ekranlarında ve diğer sosyal medya platformlarında yüzlerce defa izlemiş olabilirsiniz.

“Erik Dalı” oynaması ile gündeme gelen Akınsoft’un insansı robotları, bu defa da düşme hikayesiyle gündemde. 85 bin TL‘lik maliyeti ile Konya’da üretilen insansı robot Mini Ada, Antalya’da düzenlenen 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde gösteriye çıktı. Akınsoft yönetim kurulu başkanı Özgür Akın, resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile:”Dans gösterisi yapan robotlarımızdan birisi müziğin ritmine kapılarak sahneden düştü. Mühendislerimiz ilk müdahalesini yaptı. Sağlık durumu iyi. Bu süre zarfında geçmiş olsun dileklerini ileten tüm halkımıza teşekkürler” mesajını vererek Mini Ada’nın durumunun iyi olduğunu takipçileriyle paylaştı.

Yaklaşık 60-65 cm’lik bir yükseklikten yere düşen Mini Ada, dijital ekranı ile birlikte çeşitli bölümlerinin kırıldığı görüldü. Dünyanın en popüler firmalarının ürettiği robotların dahi başına böyle bir olay gelebiliyorken, Akınsoft’un sosyal medya platformlarında alay konusu olmasından ziyade önemli olan bu hatayı daha çok çalışarak ve geliştirerek çözmeleri gerektiği noktası oluyor.

İlgili Video

Share This Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Input your search keywords and press Enter.