Now Reading:

LG Gram 17 İnceleme

LG Gram 17 İnceleme

Dizüstü bilgisayarlar arasında rekabet giderek kızışıyor! Son hamle Güney Kore’nin dev teknoloji şirketlerinden LG‘den geldi!

LG bir süredir üzerinde yoğunlaştığı Gram 17 modelini nihayet duyurmaya başladı. Gram ailesinin en yeni ve en büyük üyesi olan Gram 17, 17,3 inç‘lik bir ekrana sahip. Bu alanda diğer rakiplerine göre çok daha büyük bir ekranı, oldukça ince bir gövde ve nispeten hafif bir ağırlık ile sunmayı başaran LG; kolay taşınabilir ve iddialı olmasının yanı sıra donanım olarak kullanıcılarına güçlü bir donanım sunuyor.

1.33 kg‘lık gövde ağırlığıyla birlikte, ekran kalınlığı ise sadece 17.8 mm olarak açıklanmış durumda. Aynı zamanda Windows 10 olarak çıkan bilgisayar, magnezyum alaşıma sahip özel bir gövde ile de güçlendirilmiş durumda.

İnce ve şık bir duruşa sahip olan LG Gram 17‘nin ekran çözünürlüğü ise 2560×1600 piksele sahip. 512GB Sata SSD ile alınabilecek olan Gram 17’nin işlemcisi Core i7-8565U olurken, ekran kartı ise Intel’in UHD Graphics 620 modeli olarak tercih edilmiş.

16 GB DDR4-2400 RAM’e sahip cihaz parmak izi sensörüokuyucusu ile birlikte ek olarak yüz tanıma özelliklerini de kullanıcılarına sunuyor. Gerçek anlamda dizüstü bilgisayar deneyimini en üst noktaya çıkartmayı başaran Gram 17, henüz ülkemizde satışta yer almıyor. Ancak 19,5 saat tam kullanıma sahip olan LG Gram 17’nin yurt dışı satış fiyatının da şu an için 1.700$olduğu düşünüldüğünde ek vergiler ile birlikte ülkemizde bu rakamın çok üst noktada olacağı da tahmin edilebilir durumda.

İlgili Video

Share This Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Input your search keywords and press Enter.