Now Reading:

IMDb Puanı En Düşük 21 Film!

IMDb Puanı En Düşük 21 Film!

IMDb 1990 yılında kurulan, dünyanın en büyük film veritabanıdır ve filmler kullanıcı oyları ile değerlendirilmektedir.Bazı filmler oldukça iyi oyunculuklara ve kurgulara sahipken bazıları “başarısız” nitelendirilebilecek kadar yetersiz kurgu ve kötü oyunculuklar içermektedir.

IMDb kullanıcıları tarafından izlemeniz tavsiye edilmeyen ve “zaman kaybı” olarak nitelendirilen dünyanın en kötü filmlerini sizin için derledik.

21) Emret Komutanım: Şah Mat (2007) / IMDb Puanı: 1.9

Sakatlar haftası etkinlikleri kapsamında 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü’ne 7 tane ruhsal özürlü vatandaş 1 günlük askerlik yapmaya gelir: Askerliği takıntılı derecede çok seven Niyazi (Ahmet Mümtaz Taylan), eski bir pehlivan (Hamdi Alkan), eski bir kadın tüccarı Osman (Zühtü Erkan), kafasına uzaylıların zemberek taktığına inanan eski imam Habip (Cengiz Küçükayvaz), kendini anten zanneden Mahmut (Hakan Meriçliler), melankolik bir genç Melih (Mert Yavuzcan) ve Obsesif Tuncay (Rıza Kocaoğlu). Ruhsal özürlü konukların birer birer Karargah Destek Bölüğü askerlerine zimmetlenmesi ve askerlerin konuklarla uyum sorunları ortalığın karışmasına neden olur. Böyle bir günde alayda herkesin konuklarla ilgileneceğinden emin olan eski ajan Karpov (Mehmet Ali Erbil), can düşmanı olarak kabul ettiği Levent Üsteğmen (Sarp Levendoğlu) ile geçmişteki hesabını kapatmak için aynı günü seçer. Alayda istediği sonuca ulaşamayan Karpov ne pahasına olursa olsun Levent Üsteğmen’den intikamını alacaktır. Karpov’un kararlılığı ve acımasız planlarına, konuklar ve askerlerin yarattığı kargaşa da eklenince Levent Üsteğmen için tehlike giderek artar. Çözüm için Levent Üsteğmen ve Deniz Yüzbaşı (Seda Akman) kolları sıvarlar.

20) Kartoffelsalat (2015) / IMDb Puanı: 1.9

Türü komedi-korku olan film, Almanya’da bir okulu saran zombi saldırısını ve bu saldırıdan kurtulan Leo’nun dünyayı kurtarma çabalarını anlatmaktadır

19. From Justin to Kelly (2003) / IMDb Puanı: 1.9

Bir garson ve öğrencinin yaşadığı aşk hikayesini konu almaktadır

18. The Hottie & the Nottie (2008) / IMDb Puanı: 1.9

Biri oldukça güzel diğeri ise çevresi tarafından pek güzel bulunmayan iki en yakın arkadaştan güzel olana bir randevu teklifi gelir. Kadın, kendisine gelen randevu teklifini randevuyu teklif eden kişinin en yakın arkadaşına da bir partner bulması karşılığında kabul ediyor ve olaylar gelişiyor

17. Jurassic Shark (2012) / IMDb Puanı: 1.9

Petrol şirketinin yanlışlıkla okyanusun buzlarını çözmeyi sonucu derinlerden gelen tarih öncesi bir köpekbalığı ve ondan kaçmaya çalışan insanların başına gelenleri konu alıyor.

16. Kis Vuk (2008) / IMDb Puanı: 1.9

Ormanda mutlu yaşayan tilki Jack ve bir sirk tarafından ele geçirilen babasının başından geçenleri konu alıyor.

15. Ram Gopal Varma Ki Aag (2007) / IMDb Puanı: 1.9

Bir politikacıya atılan iftira sonrasında onun ve korumasının başından geçenleri konu alıyor

14. Keloğlan Karaprens’e Karşı (2006) / IMDb Puanı: 1.9

Masal kahramanı Keloğlan’ın İyilikler Ülkesi’nin prensesi Cankız’a aşık olduğu herkesçe bilinen bir durumdur.Onun kalbini kazanabilmek için bütün saflığı ve iyi niyetiyle yollara düşer. Komşu kızı Balkız’ın aşkını Cankız’a olan sevdası uğruna fark edemez.

Cankız’ın gönlü ise Kara Prens’tedir. Ailesi kızlarının böyle kötü birisine aşık olmasına çok üzülür. Kara Prens de Cankız’ın duygularını karşılıksız bırakmayınca bu aşkı tek önleyecek olan bizim Keloğlan’dan başkası değildir.Balkız da aşkını kalbine gömerek Keloğlan’ı Kara Prens’e karşı gösterdiği mücadelede yalnız bırakmaz. Bunun için erkek kılığına bile girmekten çekinmez. İyilerin ve kötülerin savaşına bir de aşk eklenince macera dolu bir serüven başlar.

13. Disaster Movie (2008) / IMDb Puanı: 1.9

Bir öğle vakti yaşanacaklardan habersiz olan yirmi kişinin başından geçen doğal afetleri konu alıyor.

12. Zombie Nation (2004) / IMDb Puanı: 1.9

Yakaladığı kadın suçluları öldüren psikopat bir polis memurunu ve öldürdüğü kadınların zombiye dönüşerek adamın peşinden gitmesini konu alıyor.

11. Titanic – La leggenda continua (2000) / IMDb Puanı: 1.8

İçinde çoğu masal kahramanına yer veren animasyon, Cindrella ve Yakışıklı Prens’in Titanic’te geçen maceralarını konu alıyor.

10. Álom.net (2009) / IMDb Puanı: 1.8

Eski okulunda popüler olan Regina’nın, okulunu değiştirmesini ve yeni okulunda da aynı popülerliği yakalamak için çeşitli planlar yapıp uygulamasını konu alıyor.

9. Birdemic: Shock and Terror (2010) / IMDb Puanı: 1.8

Başarısız efektleriyle dikkat çeken film,mutasyona uğramış kuşlar ve onlarla savaşan insanları konu alıyor.

8. Foodfight! (2012) / IMDb Puanı: 1.8

Animasyon, şeytani marka Brand X’in süpermarkete katılmasını ve akşam saati market kapandıktan sonra yaşanan olayları konu alıyor.

7. Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu (2006) / IMDb Puanı: 1.8

Film, Türk insanının algılama, düşünme ve davranış biçimlerinden yola çıkılarak uzayın nasıl fethedilip, Türkleştirildiği hikâyesini anlatıyor. Film, Cüneyt Arkın’ın oğlu rolündeki Mehmet Ali Erbil ile dünyayı kurtarma çabasını konu alıyor.

6. Pledge This! (2006) / IMDb Puanı: 1.7

Klasik Amerikan gençlik filmi tadında kendini kabul ettirme arayışındaki kızların ve etraflarındaki gençlerin başından geçen olayları konu alıyor.

5. Manos: The Hands of Fate (1966) / IMDb Puanı: 1.7

Yolda ilerlerken kaybolan bir aile, buldukları yer altı tünelleri, şeytana tapan tarikat lideri korkusuz lider ve yardımcısı Torgo’nun maceralarını konu alıyor.

4. Daniel der Zauberer (2004) / IMDb Puanı: 1.6

Film,Daniel Kublbock’u öldürmek isteyen şeytani suikastçiler ve başından geçenleri konu alıyor.

3. Superbabies: Baby Geniuses 2 (2004) / IMDb Puanı: 1.6

Bir grup konuşan bebeğin dünyadaki tüm bebeklerin geleceği için zamana karşı yarışmalarını konu alıyor.

2. Saving Christmas (2014) / IMDb Puanı: 1.5

Kız kardeşi tarafından organize edilmiş yılbaşı partisine davet edilen Kirk, aynı zamanda üvey kardeşinin problemleriyle de uğraşmak zorundadır. Film, Kirk’ün geçirdiği olaylı yılbaşı gününü konu alıyor.

1. Kod Adi K.O.Z. (2015) / IMDb Puanı: 1.4

Son olarak, IMDb’nin en düşük puanlı filmleri arasında bir Türk filmi daha yer almakta.Filmin konusu ise şöyle: Yargı ve polis teşkilatındaki yapılanma; MİT Müsteşarının ifadeye çağrıldığı gece; Gezi olayları; 17 Aralık döneminde MİT tırlarına yapılan operasyonlar; 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla birlikte neyin hedeflendiği; savcı ve hâkimlerin imza attığı hukuk cinayetleri başta olmak üzere pek çok konu başlığı yer alıyor.

Share This Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Input your search keywords and press Enter.